Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

Tradiční čínská medicína

Čína je kolébkou jedné z nejstarších lidských civilizací s tradicí, delší než 5000 let, nepřetržitě zaznamenávaného historického vývoje.

Klutura tradiční čínské péče o zdraví je též nazývána kulturou dlouhověkosti a všeobecně se soudí, že sehrála v prosperitě celé čínské civilizace klíčivou úlohu. Rovnováha jin a jang, vyvážená strava, zdravý životní styl a zásada, že "PREVENCE JE LEPŠÍ NEŽ LÉČBA", to jsou principy, které byly uživateli přípravků tradiční čínské medicíny vždy propagovány.

Jako všechny živé bytosti, ani člověk se nevyhne neodvratitelnému osudu: narození, dospívání,stárnutí a smrti. Člověk se však může rozhodnout pro optimální, zdravý životní styl a využít znalostí správného vyváženého stravování, potravinových doplňků a zdravého životního stylu, aby alespoň zpomalil následky stárnutí.

Čínska kultura dlouhověkosti přikládá velkou pozornost psychickému stavu mysli.Starověký filosof Lao-c' (asi 600-470 př.n.l.) ve své knize Tao te ting spekuluje, že příliš mnoho mluvení a nadměrné citové výkyvy mohou být pro lidskou mysl škodlivé: "Hněv poškozuje játra, rozrušení poškozuje srdce, myšlení škodí slezině, smutek poškozuje plíce, strach škodí ledvinám." Mnoho odborníků zabývajících se dlouhověkostí proto doporučuje psychoterapie založené na relaxaci, propagující nepříliš kolísavé změny nálad a morální vývoj. Je to tzv. holistický přístup k duševní a tělesné rovnováze. 

Podle tradiční čínské kultury péče o zdraví jsou toto tři komponenty rovnováhy: pročištění, doplňování, posílení. Pro tyto tři komponenty jsou určeny biologicky aktivní doplňky stravy. Mnoho jich mám osobně vyzkoušených a mohu říci, že některé našly trvalé místo v mém životě, pro jejich nepřekonatelný účinek, bez vedlejšího poškození zdraví. I moji klienti se rádi vrací pro tyto biologické praparáty podle tísíce let starých receptur. V mých článcích budu uvádět konkretní příklady využití těchto darů přírody. Neváhejte se též informovat. Vše mohu doplnit kvalitní litaraturou a zkušenostmi lékařů, kteří využívají  ruku v ruce s klasickou medicínou i tyto preparáty.