Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

 Relaxační masáž nohou a chodidel

Při relaxační masáži chodidel používáme takzvané techniky měkkých tkání. Měkké techniky jako prostředek manuální medicíny spočívají v uvolňujících a protahujících tazích. Masér na tkáně chodidla aplikuje tahy protahování, hlazení, řasení i tlaku. Během masáže používáme také mobilizační techniky malých kloubů na noze – neboli rozhýbávání malých kloubů nohy.

Tyto uvolňující a protahující tahy jsou ideální terapií pro ošetření jizev, otoků, působí na bolestivé svaly a jejich úpony, stahují tkáně nad místem bolesti. Během relaxační masáže plosky nohy dochází také k ošetření kůže, podkoží, fascií (vazivového podkožního systému), svalů a jejich úponů.

Doporučíme vám rádi i automobilizační cviky, které si po instruktáži můžete provádět sami doma.

Po masáži chodidla masér dále pokračuje v masáži celých nohou až po hyžďové svaly. Tato masáž má blahodárný vliv nejen na unavené nohy,  kde působí na jejich uvolnění  a prokrvení, ale má zásadní vliv i na  lymfatický systém a celulitidu.

Doporučujeme klientům, kteří mají velkou a jednostrannou zátěž na nohy, mají tzv. těžké nohy a bolestivá chodidla. Vyzkoušejte a budete mile překvapeni touto velmi příjemnou a osvěžující masáží.

Kontraindikace masáže nohou

  • trombózy,
  • poruchy oběhového systému,
  • horečnatá onemocnění,
  • kožní onemocnění (plísně).