Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

Adolor Speciál

16.02.2022 10:16

ADOLOR Speciál  - vysoce účinný přípravek pro rehabilitaci pohybového ústrojí

POPIS PRODUKTU

Adolor Speciál je originální přípravek spojující „starou“ osvědčenou účinnou látku se „supermoderním“ gelokrémovým základem. Hlavní účinnou látkou je metylsalicylát (metylester kyseliny salicylové). Je to látka ze skupiny salicylátů, kam patří i populární Aspirin.

Metylsalicylát se dnes již vyrábí synteticky, ale je to látka vyskytující se v některých rostlinách. Nejznámějším přírodním zdrojem je tzv. „gaultherinový olej“ získaný z vřesovcovité rostliny líbavky polehlé (Gaultheria procumbens L.) vyskytující se v horských jehličnatých lesích Severní a Jižní Ameriky (zejména v Andách) a Asie. Tato léčivá rostlina byla základem četných přípravků, zejména různých mazání, ale i čajů. Později převládlo používání samotného metylsalicylátu, který má mnohostranné účinky vedoucí ke zmírnění bolesti a zánětu. Metylsalicylát je olejovitá tekutina s výrazným a charakteristickým aroma. Po nanesení na kůži lehce dráždí a hřeje, zmírňuje bolest svalů a kloubů. Hojně se proto uplatňuje v různých mastech, masážních emulzích a podobně. Adolor Speciál na provní dojem působí dojmem masti.

Ve skutečnosti se však jedná o gelokrém, ve kterém jsou kapénky účinných látek zachyceny v síti složitého gelového systému. Přípravek je velmi stabilní, dobře se roztírá a vstřebává. Aby byl pokožce „vynahrazen“ dráždivý účinek metylsalicylátu, obsahuje Adolor Speciál poměrně vysokou koncentraci vitaminu EProvitaminu B-5 (pantenolu) a speciálního nenasyceného tekutého vosku. Ten zároveň usnadňuje vstřebávání hlavní účinné látky. Lze tedy říci, že co do aplikační formy a obsahu regeneračních látek si Adolor Speciál nezadá se špičkovými kosmetickými přípravky.

K „vůni“ přípravku – Adolor Speciál má díky vysoké koncetnraci účinné látky výrazné charakteristické aroma metylsalicylátu. Ve snaze odstranit tento jev byla připravena verze obsahující podobně účinnou látku, ale bez „zápachu“. K velikému překvapení však uživatelé jasně dávali přednost původní vezri. Potvrdilo se tak, že charakteristické aroma se určitým způsobem podílí na účinku připravku. Tomu nasvědčuje i skutečnost potvrzená v malém pokuse, kdy přičichnutí k metylsalicylátu sice na krátkou dobu, ale zřetelně ulevovalo od bolesti hlavy.

Možno zakoupit u nás ve studiu.

 

MENŠÍ BALENÍ                                         VĚTŠÍ  BALENÍ

Vhodné pro vyzkoušení                             Vyhodnější balení

Objem: 50 ml Cena: 150 Kč                      Objem: 200 ml Cena: 390 Kč