Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

Co vidíme na chodidlech

05.02.2015 13:35

Barometr našeho zdraví. Na chodidlech se promítne mnoho potíží včetně nemocí srdce a cukrovky, a to ještě dříve, než propuknou v orgánech.

Hrubé zacházení s chodidly a následné špatné držení chodidla může zapříčinit puchýře, otlaky kuří oka a tak podobně. Ty na oplátku vedou k obecné únavě a nemocím těla. Opak je také pravdou: systematické a obecné nemoci těla, jako je artritida, cukrovka, skleróza multiplex a některé druhy nemocí srdce, se také promítají na chodidle. Často je tomu také tak, že tyto nemoci se projeví na chodidle ještě dříve, než se to projeví na tělesném orgánu.

Bolesti nohou mohou signalizovat vážné nemoci, takže nepohodlí na chodidlech vyžaduje okamžitou péči, a to nejenom o chodidla, ale také o zbytek těla. To, co se může projevovat jen jako problém chodidla, může ve skutečnosti být projev nemoci některého systému.

Plísňová onemocnění

Mozoly

Kuří oka a otlaky

Bradavice

Propadlá klenba

Revmatická artritida

Dna

Kardiovaskulární nemoci

Arterioskleróza

Cukrovka

Neurologické nemoci

Zkušenosti z mé praxe hovoří o tom, že masáž chodidel působí velmi antistresově  a blahodárně i při různých psychických onemocněných, relaxaci a odpočinku. Je to vhodná součást i klasické masáže zad, protože prací na chodidle dokážeme odstranit i bloky na páteři.