Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

Lymfatickou masáží proti celulitidě

05.02.2015 13:42

Jeden z nejčastějších problémů, který mé klientky trápí, je celulitida. Zhruba 50% žen, které ke mně na lymfatickou masáž chodí, touží po zpevnění pokožky, zbavení pomerančové kůže a redukci hmotnosti. Nejprve se klientek ptám, proč si myslí, že mají celulitidu. Celulitida se projevuje ztluštělou kůží s důlky a hrboly. Polovina žen, ačkoliv si to myslí, tímto problémem vůbec netrpí, mají pouze otoky a ty souvisí s tím, že lymfa nepracuje tak, jak má. V těle se Vám tak zadržuje velké množství vody. 

 

U celulitidy dochází k hromadění tukových buněk v podkoží, které utlačují okolní cévy. Podkoží je nedostatečně prokrveno a poznáme to na povrchu kůže tak, že se na ní projevují nerovnosti. Cílem lymfatické masáže je rozhýbat lymfatický systém a následně i krevní oběh, kůže se opět prokrví a zčervená a tukové buňky začnou ustupovat.

 

Před masáží je také důležité zjistit, jaká je rodinná anamnéza a zdravotní stav klienta, zda jsou tu důvody, které by mohly bránit lymfatickou masáž provést. Těmi jsou nejčastěji onkologické onemocnění, extrémně vysoký krevní tlak, vnitřní křečové žíly, srdeční onemocnění, záněty podkoží a kožní onemocnění, nemoci jater a ledvin, zelený zákal či nachlazení bakteriální infekcí. Následně zjistím, v čem tkví konkrétní problém, probereme, jak bude masáž probíhat a stanovíme léčebný program. První dvě až tři masáže jsou pouze ruční, cílem je zprůchodnění uzlin lymfatického systému a obnovení toku lymfy. Doporučuji 1-2 návštevy týdně. Další sezení již fungují na bázi kombinace ruční a přístrojové lymfodrenáže. Ty už se provádí obvykle 2-3 krát týdně. Podmínkou úspěchu celé terapie je dodržování pitného režimu, tj. 3 litrů tekutin denně (nejlépe bez cukru, nezahrnujte kávu). Nepočítejte, že budete hubnout na kila, ve většině případů se hubnoucí efekt projeví zejména úbytkem na centimetrech.

 

Aby byl výsledek dlouhodobý, je vhodné absolvovat deset lymfatických masáží třikrát za rok (1 plná kůra). Tj. optimálně namasíruji lymfu dvakrát týdně, tudíž Vám plná kůra vyjde na pět týdnů. Poté doporučuji měsíc pauzu a následně 5 udržovacích masáží, jedna jednou týdně. Poté pauza 2 měsíce a opět 1 plná kůra. Plán masáží stanovujeme individuálně po konzultaci s klientem závislosti na jeho potřebách.

 

Pro naše klienty jsme připravili výhodné balíčky:

1. Plná kůra 10 ručních lymfatických masáží - 3 500 Kč. Cena jedné masáže samostatně je 400 Kč. Masáž trvá 60 min.

2. Kůra 5 ručních lymfatických masáží 60 min. a 5 kombinovaných masáží (ruční 30 min. a přístrojová lymfodrenáž 50 min.) - 3 750 Kč. 

3. Udržovací kůra - balíček 5 kombinovaných masáží 2 100 Kč. Kombinovaná masáž samostatně 450 Kč.

 

Test pravděpodobnosti výskytu celulitidy:

Zaškrtněte faktory, které se vás týkají a sečtěte body u každého z nich:

 

1.

Vrozená konstrukce těla

35

2.

Nedostatek pohybu, nedostatečná funkce lymfatického systému

30

3.

Nikotin

20

4.

Křečové žíly a metličky

20

5.

Sedavé zaměstnání, častá jízda vozidlem

15

6.

Strava bohatá na tuky a cukry s nedostatkem ovoce a zeleniny

15

7.

Těhotenství

10

8.

Věk nad 35 let

10

9.

Nedostatek tekutin

  5

10.

Nadváha a její kolísání

  5

11.

Hormonální změny

  5

12.

Dlouhé stání na místě

  5

13.

Vysoké podpatky

  5

14.

Nevhodné spodní prádlo, zaškrcující lym. systém

  5

15. 

Stres

  5

16.

Špatné životní prostředí

  5

 

 

Součet bodů:

do  60 - máte velkou nadějí, že celulitidě předejdete, pokud začnete včas s prevenci.

Nad 60 - Celulitida vás pravděpodobně nemine.

Nad 100 - Zřejmě pozorujete viditelné projevy celulitidy.

Nad 140 – Souhrn faktorů, které uvádíte, vede k projevům celulitidy vyššího stupně.