Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

Mám křečové žíly aneb KŘEČOVÉ ŽÍLY versus LYMFATICKÁ MASÁŽ

05.02.2015 13:37

V tomto článku Vám vysvětlím, jak souvisí lymfa s křečovými žílami a jak Vám prostřednictvím lymfatických masáží dokážeme ulevit od příznaků jako jsou otoky nohou, bolest, mravenčení, únavnost a tíha nohou, časté záněty. Toto onemocnění postihuje nejčastěji dolní končetiny, protože ty jsou vystavené velkému ortostatickému tlaku a nedochází k správnému proudění krve. A lymfatická masáž dokáže právě toto proudění rozhýbat.


 

Do naší masérny s tímto problémem dochází několik klientů, a to i muži! Křečové žíly tedy nejsou jenom záležitostí žen. Nutno podotknout, že lymfatické masáže lze využít pouze u povrchových křečových žil, ty vnitřní se totiž masírovat nesmí, hrozí riziko trombózy. Klienti si stěžují zejména na permanentní bolestivost žil i nohou, žíly jsou vystouplé a v okolí těchto žil jsou i nohy teplejší. Přichází-li ke mně někdo poprvé, masíruji oblast nohou minimálně hodinu a to podle toho, jak rychle se nám podaří uvolnit mízní uzliny v tříslech a na vnitřní straně stehen. To, že Vám neproudí lymfa tak, jak má, poznáte podle toho, že se Vám uzliny v těchto partiích zduří a ucpou a na dotek bolí. Laicky řečeno, vytvoří se Vám boule. Odpadní látky pak neodcházejí do filtračních orgánů (ledviny, játra, slezina), ale zůstávají v těle.


 

Hodně záleží na tom, v jakém stavu ke mě klient přijde. Obvykle je ale nutné absolvovat ručních lymfatických masáží pět a pak již můžeme kombinovat s přístrojovou lymfodrenáží. Častokrát si ale klienti zvolí cyklus deseti ručních masáží. Při ruční masáži se tedy zaměřím nejprve na Váš konkrétní problém a jakmile lymfu zprůchodníme, začneme kombinovat i s pneuvenem. To jsou speciální kalhoty, které pracují na bázi tlakové komprese. Je zde využit vyšší tlak, než u masáže ruční a působíme na celou oblast dolních končetin i oblast břicha. Již po třech lymfatických masážích mi klienti hlásí první úspěchy, lehčí nohy, volnější kozačky, zmírnění bolesti. Dalším pozitivním efektem je u některých klientů i efekt hubnoucí. 

 

Abyste se cítili dobře po celý rok, je vhodné absolvovat deset lymfatických masáží třikrát za rok (1 plná kůra). Tj. optimálně namasíruji lymfu dvakrát týdně, tudíž Vám plná kůra vyjde na pět týdnů. Poté doporučuji měsíc pauzu a následně 5 udržovacích masáží, jedna jednou týdně. Poté pauza 2 měsíce a opět 1 plná kůra. Plán masáží stanovujeme individuálně po konzultaci s klientem v závislosti na jeho potřebách.

 

Pro naše klienty jsme připravili výhodné balíčky:

1. Plná kůra 10 ručních lymfatických masáží - 3 500 Kč. Cena jedné masáže samostatně je 400 Kč. Masáž trvá 60 min.

2. Kůra 5 ručních lymfatických masáží 60 min. a 5 kombinovaných masáží (ruční 30 min. a přístrojová lymfodrenáž 50 min.) - 3 750 Kč. 

3. Udržovací kůra - balíček 5 kombinovaných masáží 2 100 Kč. Kombinovaná masáž samostatně 450 Kč.