Vyhledávání

Kontakt

Masérské a relaxační studio U Myšáka
Víta Nejedlého čp. 632 I.patro (žlutý dům) 537 01 Chrudim www.masazeumysaka.cz721 990 728

masazeumysaka@seznam.cz

Otoky v těhotenství a po porodu - lymfatická masáž

05.02.2015 13:38

Klientky si často v těhotenství stěžují na to, že otékají. V jakých místech, to je individuální, nejčastěji však dolní končetiny a také ruce. Je to důsledek zadržování většího množství vody v těle, zvláště koncem těhotenství. Na vzniku otoků se podílí také snížený návrat krve z dolních končetin, obzvláště po delším stání nebo sezení. Je normální, že se otoky zhoršují s postupem dne a situace bývá nejhorší k večeru. Pravidelnými lymfatickými masážemi jsem schopen klientce tyto otoky zmírnit. Rozproudím Vám opět lymfu i krevní oběh.


 

Lymfatická masáž se v těhotenství provádí pouze ručně a je vhodná až od druhého trimestru. Provádí se jemněji, než u běžných klientů. Zahrnuje masáž dolních končetin, tj. masáž mízních uzlin v tříslech, vnitřní strana stehen a lýtek a poté i venkovní strana a kotníky. U rukou začínám v podpaží a poté celá paže. Masáž trvá 60 minut a provádí se obvykle jednou týdně nebo podle toho, jak moc klientka otoky trpí. Již po první masáži otoky výrazně opadají a klientce se uleví.


 

Po porodu má žena obvykle ochablé svaly, povolené bříško, někdy i strie, je třeba se opět odvodnit a ve většině případů chtějí klientky i zhubnout. Lymfatické masáže napomáhají opět ke zpevnění těla, vytažení kůže a mají částečně i redukční efekt. Zde již ruční masáž kombinuji s přístrojovou lymfodrenáží. Všechny klientky u nás mohou využít cenově zvýhodněných balíčků (viz ceník)